Novosti:



VAŽNO!
Ne tetoviramo mlađe od 18 godina, bez obzira da li imaju suglasnost roditelja ili koji dođu u prisutnosti roditelja!


Molimo Vas da se držite pravila foruma i da postavljate upite prema određenim uputama u za to predviđenim podforumima kako biste što prije dobili odgovor!

Main Menu

Održavanje tetovaže u prvih 10 dana...

Autor dragon chaser, 13.04.2009, 11:15:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dragon chaser

Ovako,

Zanima me sljedeće...
Da li je moguće tetovažu, naravno, tih prvih deset dana, tokom ispiranja sloja Bepanthen masti, koristiti sredstva (u malim količinama) poput neutralnih gelova za tuširanje (šatro PH neutralni), ili ne. Jer ovako imam osjećaj da tetovažu ispirem 4-5 puta dnevno, ali da to nema nekog efekta jer se prvi sloj masti sa samom vodom ne može skinuti.... Tako da je konkretno pitanje, smijem li sa malo napravljene pjene na dlanovima ispirati tetovažu i nekako više otkloniti masti, ne bi li nanio friškiji sloj...  
Jer me nekako zbunjuju web stranice i njihova objašnjavanja za tih prvih kritičnih deset dana.
Na jednoj piše NI BLIZU IKAKVE SAPUNICE, na drugoj, SAMO GELOM ZA TUŠIRANJE BEBA, na trećoj, VLAŽNIM PAPIRNATIM RUČNICIMA itd...

Tako da me zanima, što je u principu najbolji način pranja/ispiranja tattoo-a.. hvala.......

   

,,...U religiji, budućnost je iza nas. U umjetnosti, sadašnjost je vječnost..."

Roby/Senf

#1
Pretpostavljamo da se može ispirati i ph neutralnim sapunima po potrebi.

Svako je uputstvo dobro ako su tetovaže dobro i uredno zarasle, a koji je najbolji način je dosta individualno.

dragon chaser

Citat: Roby/Senf  u 14.04.2009, 10:24:45
Pretpostavljamo da se može ispirati i ph neutralnim sapunima po potrebi.Svako je uputstvo dobro ako su tetovaže dobro i uredno zarasle,a koji je najbolji način je dosta individualno.

Hvala.. ;)
,,...U religiji, budućnost je iza nas. U umjetnosti, sadašnjost je vječnost..."

dragon chaser

#3
Ola...

Dakle, pitanje je sljedeće. Da li postoji neki dobar i učinkovit način za rješavanje svrbeža, tokom zacjeljivanja tetovaže. Tuširanje i ispiranje je prilično učinkovit način, no to ne mogu raditi 24 sata. Kada mi netko maže leđa je također mrak stvar, ili kad ih mažem sam, također mrak stvar. Međutim niti to ne mogu raditi 24 sata a vjerujte mi leđa me svrbe 24 sata.. Teško mi je zaspati koliko svrbi. Kada tetovaža počinje svrbjeti, znači da dobro zarašćuje koliko sam uspio shvatiti, a i logično je. Tako da je to dobar znak.. Samo svrab je NE-IZ-DRŽ-IV.. A ne pada mi na pamet da se, naravno, ,,počeškam", jer ću ju ukenjati...
Pa tako ako postoji neki obred...... ne znam.... poderati novine, nabrat tulipane i otići kod vulkanizera da mi popravi ormar, napravit ću to.... ako moram imati Štrumfove u kući i sa njima igrati monopoly, učinit ću to.. (naručit ću ih iz kine)... ako moram napraviti kupku od bilja koja raste na samom vrhu Mont Eversta, onda spremam torbe, zovem babysitericu za Štrumfove i krećem prvim avionom... Fuck it, ako se moram prostituirati sa svim likovima iz Gospodara prstenova i to ću učiniti (i da, čak i sa svom silnom vojskom – i sa lošim i sa dobirm; samo nemojte  da moram u ikakve ,,snošaje" sa Smeegle-om.. imajte srca)... sve u svemu učinit ću SVE... samo da prestane... Jer već viđam Štrumfove po kući...



P.S. Još jednom - Imajte srca...   :'(
,,...U religiji, budućnost je iza nas. U umjetnosti, sadašnjost je vječnost..."

Roby/Senf

#4
Probaj na netu pronaći kako se riješiti svrbeža prilikom zarastanja tetovaže, dok nađeš svrab će najvjerojatnije proći.

dragon chaser

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Brjem da si u pravu.. Započinjem potragu

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
,,...U religiji, budućnost je iza nas. U umjetnosti, sadašnjost je vječnost..."

noelle

Ja sam se neki dan tetovirala i mazim i pazim tetovazu naravno sve kako treba, ali je ipak malo crvena na jednom dijelu i ima kao nekoliko pristica..koliko sam se raspitala to se pojavi ako se ne zraci dovoljno ili ako se stavi predebeli sloj kreme,pa je valjda jer nisam dovoljno zracila (ugl bih uvijek stavila foliju preko nje da ju zastitim)..pa me zanima, kako to tretirati onda,kada se pojavi crvenilo i pristici?sve po starom (znaci cisti,mazi,zraci i to) i onda ce proci,ili?Hvala

Roby/Senf

Da,treba izbjegavati foliju i mazati u tanjem sloju pa češće.

Tiny1306

Bok!
tetovirala san se prije 19 dana na ruci, blizu zapešća.
Mazala san je Bepanthen masti sve do prije dva dana...ljuštenje mi je već prošlo (tattoo majstor mi je reka da su to crne točkice ?)  i sada kad san je prestala mazati na rubovima tetovaže,oko svih slova i svega mi je kožica kao da iman naljepnicu pa kad se odlipljuje... šta da radin? mažen je dalje Bepanthenon ili nečin drugin?
Hvala :-)

Roby/Senf

Bok,
Kad tetovaža zaraste koža se zna ljuskati po rubovima neko vrijeme i to je normalno.može se mazati ili bepantenom ili bilo kojom drugom kremom za suhu kožu